Часті питання про страховий поліс Зелена картка, автоцивілка (страховка, поліс для виїзду за кордон)

Питання по ОСЦПВ

ОСЦПВ (Автоцивілка) – вид обов’язкового страхування для водіїв. Вартість поліса, покриття і ліміт відповідальності регулюється законодавством. Поліс діє виключно на території України. ОСЦПВ розшифровується як “Обов’язкове Страхування Цивільно-Правової Відповідальності”.

Це традиційний «паперовий» поліс ОСАГО (Автоцивілки), тільки в електронному вигляді. Електронний поліс автоцивілки має аналогічну юридичну силу як «паперовий поліс».

Поліс формується в форматі PDF і має унікальний номер, який фіксується в базі МТСБУ. Після оформлення діюча страховка висилається на e-mail клієнта. Перевірити поліс можна за посиланням.

Страхова сума покриття за полісом ОСЦПВ становить:

  • до 100 000 грн – покриття збитку, нанесеного майну
  • до 200 000 грн покриття шкоди, заподіяної життю та здоров’ю
  • до 50 000 грн покриття збитків за Європротоколом (без виклику поліції, без довідки ДАІ)

Слід пам’ятати, що при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи, яка може становити до 2000 грн.

Згідно з розпорядженням №3631 від 31.08.2017 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових услуг.

Кабінет міністрів України закріпив в правилах дорожнього руху право підтверджувати наявність страхового поліса ОСАЦВ на авто з екрану гаджета. Постанова КМУ прийнято 27 березня 2019 року.

Слід вказувати місто реєстрації ТЗ, а не місце експлуатації. Дані можна перевірити в тех. паспорті авто. Некоректне внесення інформації тягне за собою штраф.

Наявність і дійсність Вашого поліса можна перевірити двома способами:

  • По державному номеру автомобіля
  • По номеру електронного поліса

Всі випущені поліси зберігаються в єдиній базі МТСБУ, де поліція перевіряє дійсність Вашого поліса онлайн. Перевірити поліс самостійно можна за посиланням.

Щоб укласти договір страхування, власникам транспортних засобів необхідно надати такі відомості та документи:

  • держномер авто;
  • серія, номер посвідчення водія, вказати, ким і коли він виданий;
  • ІПН;
  • адреса прописки;
  • телефон;
  • електронна адреса;
  • банківська картка.

Відповідно до законів України абсолютно всі власники транспортних засобів, які використовуються в Україні, зобов’язані мати при собі страхові поліси.

Без страхування їздити не можна, тому ви зобов’язані оформити документи ще до реєстрації транспортного засобу. В крайньому випадку, це треба зробити не пізніше ніж через три дні після того, як придбали авто.

Питання по "зеленій карті"

«Зелена карта» – назва системи міжнародних договорів, що діє на території країн-членів міжнародної системи автомобільного страхування.
Поліс «Зелена карта» є договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника наземного транспортного засобу. Тобто страхова компанія компенсує збитки, завдані майну, життю і здоров’ю інших учасників ДТП, яка сталося з вини власника поліса.

Програма покриває:

Ви забезпечуєте собі відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим – третім особам в результаті ДТП, яка сталася під час дії цього поліса за кордоном.

Страховий платіж і сума покриття

Страховий платіж залежить від терміну перебування за кордоном
Страхові суми (ліміти відповідальності) встановлюються на підставі законодавства країни-перебування. Розміри можуть досягати від декількох тисяч до мільйонів євро.

Ви забезпечуєте собі відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим – третім особам в результаті ДТП, яке сталося під час дії цього поліса за кордоном.

Страховий платіж і сума покриття:

Страхові суми (ліміти відповідальності) встановлюються на підставі законодавства країни-перебування. Розміри можуть досягати від декількох тисяч до мільйонів євро.

“Зелена картка” оформлюється на власника авто або будь-якого іншого страхувальника. Її дія поширюватиметься на будь-яку людину, яка сяде за кермо цього транспортного засобу на законних підставах.

Фактично “Зелена карта” оформлюється на автомобіль.

Однозначно вигідніше оформити страховку “Зелена картка” для в’їзду в будь-яку країну Європи.

Наприклад вартість Польського полісу автострахування в середньому коштує 400 євро на рік, поліс у Німеччині – 800 євро на рік.

При цьому українська «Зелена карта» обійдеться в декілька разів дешевше та покриває всі країни Європи в системі Green Card.

 

З вартістю «Зеленої карти» Ви можете ознайомитись тут.

Оформити поліс «Зелена карта» може будь-яка людина. Для цього достатньо мати дані щодо авто та страхувальника та вказати їх при оформленні у нашому калькуляторі.

Після оформлення та сплати, ви отримаєте електронний поліс (pdf файл) на вказану електронну пошту.

Протягом декількох хвилин після оплати, поліс буде відправлений вам на електронну пошту, на ваше бажання, менеджер дублює в будь-який зручний месенджер.

Ви можете переконатися у цьому відразу після оформлення.

Наразі єдиний спосіб перевірити легітимність полісу «Зелена карта» — перевірити його номер у Центральній базі МТСБУ.

Поліси оформлені в нашому сервісі потрапляють до бази протягом 10 секунд після оформлення.

Перевірити дію поліса ви можете на офіційному сайті МТСБУ України:

За номером полісу – перевірити.

Незалежно від того, перебуваєте ви в Україні або за її межами, у Польщі, Угорщині чи будь-якій іншій країні учасниці програми «Green Card», ви можете легко оформити, сплатити та отримати поліс Зелена карта на авто онлайн за пару хвилин.

Для цього достатньо перейти до нашого калькулятора та внести необхідні дані для оформлення. Після оплати електронний поліс буде надіслано вам на вказану електронну скриньку.

Так, ви зможете пересуватися та бути застрахованим у будь-якій Європейській країні – учасниці програми «Green Card», список країн та розміри покриття ви можете переглянути тут.

З 05.04 всі поліси Зелена карта, видані українськими страховими компаніями, стають недійсними на території Росії та Білорусії, і обслуговуватися не будуть. Усі угоди було розірвано.
Докладніше тут.

Для країн Молдова та Азербайджан, ви можете оформити страховку «Зелена карта». Раніше ці країни входили разом з РФ і РБ в пул СНД, тепер входять до списку покриття Європа.

У разі ДТП за кордоном:

  • Зателефонуйте до цілодобового контактного центру СК «Гардіан», за телефоном +380442997533 або +380443333710 та повідомте оператору подробиці ДТП.
  • Для текстових повідомлень із закордону використовуйте e-mail: [email protected]

Контакти закордонної страхової компанії, в якій застрахованний інший учасник ДТП, ви знайдете за цим посиланням “КОНТАКТИ ЗАКОРДОНИХ СТРАХОВИХ БЮРО

Більш детальні інструкції виклали у розділі “Страховий випадок“.

Або дзвоніть нам цілодобово та без вихідних, ми завжди допоможемо.

Вартість поліса Зелена карта для автомобілів в Україні розраховується відповідно до норм законодавства та регулюється Моторно-транспортним бюро України. Ціна залежить від кількох факторів, таких як тип транспортного засобу, територія покриття та термін дії полісу.

Вартість поліса Зелена карта може коливатися від 81 гривні до 32 307 гривень.

Розрахувати вартість для ваших потреб можна в нашому онлайн калькуляторі.

Питання по доставці

Відразу після оформлення та оплати ви отримаєте страховий поліс (pdf файл) на вказану в замовленні електронну пошту. За бажанням менеджер продублює Вам поліс у будь-який зручний месенджер.

Незалежно від того, в якій країні ви перебуваєте, ви отримаєте оформлений поліс за лічені хвилини.

Відразу після оформлення та оплати ви отримаєте страховий поліс (pdf файл) на вказану в замовленні електронну пошту. За бажанням менеджер продублює Вам поліс у будь-який зручний месенджер.

Ні, достатньо одержати електронний поліс (pdf файл). Ми рекомендуємо роздрукувати його на звичайному аркуші А4.

Питання по оплаті

Ми подбали про велику кількість можливих та безпечних способів оплати:

  • Онлайн-оплата будь-якою карткою без комісії (LiqPay)
  • Карта ПриватБанку (через термінал або «Приват24»)
  • PayPal (євро / долар)

Ви маєте право звернутися за поверненням полісу, якщо дата початку дії страхового поліса ще не настала.

У такому разі буде здійснено повернення оплачених коштів, за вирахуванням 20% вартості полісу на адміністративні витрати.

Для здійснення процедури повернення, вам необхідно звернутися до нашого консультанта, оформити заяву про повернення коштів.

Терміни повернення: до 7 банківських днів.

Якщо дата початку дії страхового поліса вже настала, страхова послуга вважається наданою в повному обсязі. У цьому випадку повернення коштів не є можливим. Просимо звертати на це увагу!

При оформленні та оплаті страхового полісу ви підтверджуєте достовірність та коректність введених даних.

Просимо вас уважно поставитися до заповнення.

Якщо дата початку дії страхового поліса ще не настала, зміна даних можлива. Для цього зверніться до нашого менеджера.

Якщо страховий поліс набув чинності, ми не зможемо внести коригування. У такому разі вам доведеться придбати новий договір.

Питання по туристичній страховці

  1. Наявність у туриста діючої медичної страховки на весь період перебування, є обов’язковою умовою перебування громадян України на території будь-якої іноземної держави.
  2. Для Країн ЄС діє медичний поліса це одна з умов надання безвізового режиму для Українців і видачі робочої візи

Активний туризм:

  • Поїздки на велосипеді по дорогах загального користування
  • Всі активні види спорту (в тому числі Футбол, баскетбол, волейбол) без участі в змаганнях

Екстремальний туризм:

  • Поїздки на велосипеді в горах
  • Лижний спорт, в тому числі сноубординг
  • Стрибки з парашутом
  • Дайвінг
  • Катання на конях

Професійний спорт: Любий вид спорту в яких застрахований бере участь в змаганнях

Ні спеціально вказати цей термін не потрібно. Вказуйте точний термін перебування, а коридор 15 діб ми додамо самі і автоматично.

Так як це обов’язкова вимога для отримання акредитації – ми робимо це обов’язково.

Для оформлення страхового поліса для дитини до 18 років потрібно номер його паспорта або проїзного документа за яким він буде перетинати кордон (можливо паспорт одного з батьків). Згідно із законом страхувальником по договору може бути особа яка досягла 18 років, тому діти вписуються в страховий поліс одного з батьків.

Якщо у дитини немає закордонний. паспорта, то в страховці вказується номер проїзного документа або номер закордонного паспорта одного з батьків.

Так, замовити у нас страховку за кордоном України дуже легко. Електронний поліс прийде вам на електронну пошту протягом 7 хвилин, а процес оформлення забере у вас не більше 15 хвилин.

Для перетину кордону або використання полісу у медичному закладі достатньо мати електронну версію полісу, який має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий. Тому друкувати поліс не обов’язково.

Страхувальник — це людина, яка укладає договір страхування, а застрахований — той, кого необхідно застрахувати. Якщо ви хочете застрахувати тільки себе, то «страхувальником» і «застрахованим» будете ви.

Лікування травм, отриманих у форс-мажорних обставинах: у ході військових конфліктів, громадських заворушень, революцій або терактів, лікування захворювань, що виникли до укладення договору. Лікування захворювань і травм, які стали наслідком дій з невиправданим ризиком для життя і здоров’я, виконання фізичної роботи за наймом (якщо страховий поліс оформлений не з цією метою). Лікування травм, які застрахований отримав під дією алкоголю або наркотиків, косметичні та пластичні операції, стоматологічні послуги (крім екстреного лікування) пологи.

Звернутися до асистуючої компанії. Контакти вказані в полісі страхування, тому поліс необхідно тримати при собі. При спілкуванні з оператором необхідно вказати свої ПІБ, номер контактного телефону, адресу місця знаходження, назву страхової компанії, № договору страхування, термін його дії, описати проблему і характер необхідної допомоги. Асистуюча компанія реєструє страхову подію і організовує надання медичної допомоги в тих мед. установах, які перебувають в місці перебування Клієнта.

Питання по ASSISTANT

Термін дії аналогічний строку дії поліса «зелена карта». Послуга дорожнього асистента – це доповнення та розширення поліса «зелена карта». Від 14 діб до 1 року.

Дорожній асистент надає вам додатковий практичний захист та спокій у дорозі за кордоном. Ви маєте змогу цілодобово звернутися до операторів на лінії, та отримати консультаційну та організаційну допомогу.
А у випадку потрапляння в ДТП, за наявності пакету AssistMe ви можете отримати консультації європейського адвоката та перекладача у тій країні ЄС, де це потрібно. Також ми попіклуємося викликати необхідні екстрені служби чи евакуатор, а також підшукаємо житло.

Пакет діє по усій території ЄС. Отримати консультаційні послуги ви можете отримувати цілодобово та без обмежень. Наші оператори допоможуть з усіх профільних питань, та допоможуть з перетином кордону, чи алгоритмом дій при страховому випадку.
Скористатися послугами адвоката чи перекладача, ви зможете при настанні страхового випадку, який має бути зафіксованим у СК.

Ціна додаткового договору залежить від терміну, наприклад за 14 діб вартість складе – 59 грн.
Річний договір коштує 499 грн. Ціни та сама послуга доступні тільки для кліієнтів Грінтревел.

При замовленні послуги «дорожній асистент у ЄС» та оплати, ви отримуєте електронний договір (оферта)  в якому зафіксовані обов’язки, які ми на себе беремо. Це і є підтвердженням того, що ви сплатили за послугу.
Також гарантією отримання послуг у повному обсязі виступає наш ексклюзивний партнер – сервіс онлайн страхування Greentravel, який має бездоганну репутацію, що підтверджено відгуками та високими рейтингами.

Питання по оплаті доріг

Так, звичайно, в цьому основна перевага покупки віньєтки онлайн.

Якщо ви оплачуватимете дорожню марку платіжною карткою, вам просто потрібно заповнити дані про автомобіль, вибрати тип дорожньої марки, вибрати початок дії та сплатити. Ви отримаєте підтвердження оплати електронною поштою та зможете продовжити шлях.

Але якщо ви вибираєте оплату за рахунком, то банківський переказ може тривати до 3-х днів, у такому разі ви отримаєте віньєтку після надходження коштів на наш рахунок.

Так звичайно. При оформленні замовлення, ви вказуєте період дії та дату початку дії, таким чином ви можете оформити оплату доріг на місяць вперед.

Так, звичайно, ви можете придбати дозвіл на проїзд платними дорогами відразу в декількох країнах, залежно від вашого маршруту. Просто додайте їх під час оформлення замовлення.

Обирайте першу країну маршруту, тип авто та строк дії віньєток (період перебування на платних дорогах), натискайте “Далі” і вже на 2-ому кроці додавайте наступні країни проїзду з платними дорогами.

На даний момент у сервісі Грінтревел доступний до замовлення офіційний дозвіл на 8 країн Європи: Словенія, Австрія, Швейцарія, Угорщина, Словаччина, Чехія, Болгарія, Румунія, і ми працюємо над отриманням ліцензій в інших країнах.

Так, така опція доступна, при виборі додаткового сервісу Flex. Додавши його до замовлення, ви зможете відмовитися від віньєтки і отримати повернення коштів, змінити дані по авто, і перенести дату поїздки.

На даний момент платні магістралі в 17 країнах Європи. Повний перелік країн ви можете знайти у нашій пам’ятці «Перелік платних доріг Європи»

Так, українці, як і інші європейські громадяни, мають за законом оплачувати платні дороги. Відразу після початку військового вторгнення росії в Україну, низка країн робила виняток для автомобілів на українській реєстрації та звільняла від покупки віньєтки. На даний момент застосовується стандартний режим оплати.

Більше інформації з кожної країни публікуємо у нашому блозі.

Не потрібно нічого друкувати, возиити з собою або клеїти на скло – наявність євровіньєтки визначається зчитуванням номерного знака дорожніми камерами. Так само поліція перевіряє наявність дійсної сплати за дорогу за допомогою бази данних, куди вже внесені ваші номерні знаки.

У вас залишилися питання?

Допомогти з вибором страховки? Оформити заявку на страховку? Страховий випадок?
Телефонуйте нам
Поставити питання
Наші експерти:
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів