Анкета ETIAS - Скільки коштує,як заповнити, де скачати - Green Travel Україна
Анкета ETIAS – все, що потрібно знати українцям

Починаючи з 01.01.21 року в країнах ЄС набуває чинності додаткова міра безпеки – автоматична система ETIAS, що дозволяє виявляти потенційно небезпечних туристів. До того ж, наявність системи дозволить боротися з напливом нелегальних іммігрантів. Тому піддані держав, де діє безвізовий режим з Шенгеном, повинні оформляти заявку на відвідування країн ЄС. Багато українців вважають, що заповнення анкети ETIAS представляє якийсь аналог візової системи, але дане судження не зовсім вірне.

Чи потрібно українцям отримувати ETIAS у 2024 році?

Мандрівникам, які нині можуть відвідувати країни Шенгенської зони ЄС без візи, не потрібно буде подавати заяву на отримання ETIAS до 2025 року.

Що таке ETIAS?

European Travel Information and Authorization System (ETIAS) розшифровується, як Європейська система інформації і автоматизації подорожуючих. Подібна система буде регулювати видачу дозволів на відвідування зони Шенгену громадянам, які проживають в безвізові країнах. Заздалегідь авторизувавшись, ЄС зможе перевіряти потенційно небезпечних осіб – з терористичних організацій, нелегальних мігрантів тощо Таким чином, вийде підвищити безпеку зовнішніх кордонів країн ЄС. Також вийде знизити кількість відмов у в’їзді на територію Євросоюзу туристам, які прибули в зону перетину кордону.

Українці повинні чітко усвідомити, що система ETIAS ніяк не представляє собою візовий режим, а є простим дозволом, яке слід оформити до відвідування ЄС. До того ж, за подібним принципом будуть в’їжджати не лише наші співвітчизники, а й представники інших країн, де діє безвізовий режим з державами Шенгену. При цьому власники шенгенської візи звільняються від проходження авторизації через дану систему.

Де взяти анкету?

Будь-який українець, який вирішив відвідати Євросоюз, повинен через інтернет заповнити анкету (заяву) для відвідування країн Шенгену. Для здійснення даної процедури виділяється 10 хвилин. В іншому випадку заява доведеться подавати заново. Для максимального полегшення процедури заповнення анкети необхідно тримати під рукою діючий біометричний закордонний паспорт. Отримати анкету можна на офіційному сайті https://etias.com/. Запуск системи відкладено до 2025 року!

Які дані потрібно буде заповнювати?

Анкета в Європу повинна містити наступну інформацію про людину що виїжджає:

  • інформацію особистого характеру, зазначені в біометричний паспорт (ПІБ, дата і місце народження і т.д.);
  • громадянство;
  • адреса прописки;
  • e-mail і контактний номер телефону;
  • наявність освіти і професія, по якій працюєте;
  • перша держава ЄС, яке в’їжджає намір відвідати;
  • біографічну інформацію і відповіді на питання, що стосуються здоров’я;
  • відвідування країн, де відбуваються військові дії;
  • з яких країн були депортовані або отримали відмову на в’їзд;
  • про наявність судимості.

Варто відзначити, що заява в системі ETIAS має подаватися за 4 дні до запланованої поїздки.

Скільки потрібно платити за анкету / заявку?

Одноразовий внесок за авторизацію в системі ETIAS становить 7 євро . Особи молодше 18 і старше 65 років проходять авторизацію безкоштовно.

Як оплачувати анкету ETIAS?

Оплата збору за авторизацію в системі ETIAS здійснюється через дебетову або кредитну карту. Поступив платіж буде оброблений банком-посередником. Після зарахування грошового переказу в автоматичному режимі буде запущена перевірка достовірності даних, внесених в анкету / заяву.

Скільки буде діяти дозвіл на в’їзд?

Якщо подану заяву було схвалено, тоді дозвіл на відвідування країн ЄС дійсно протягом 3-х років або до закінчення дії закордонного паспорта, за умови, що документ діє менше трьох років.

Хто зможе їздити в Європу без анкети?

Відвідувати країни ЄС без заповнення анкети в ETIAS можуть туристи, які мають діючу шенгенську візу. Перетинаючи кордони держав Шенгенської зони, що в’їжджає зобов’язаний пред’явити візу прикордоннику. Після закінчення терміну дії візи, турист має право авторизуватися в ETIAS.

Схожі статті

Отдых во время военного положения: реально ли выехать за границу в отпуск и как это сделать?
8.08.2022
Развитие осаго в 2020-2021
29.08.2021
Донат за ЗСУ, звіт за березень 2024 року
3.04.2024
стоимость полиса ОСАГО
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів