Страховий випадок
Алгоритм дій при ДТП:
- Зупинити транспортний засіб на місці події, увiмкнути аварійну світлову сигналізацію і виставити знак аварійної зупинки.
- Викликати поліцію.
- Отримати довідку поліції про скоєння. ДТП. Крім того, вимагайте копію протоколу. При складанні протоколу про ДТП, якщо ви не знаєте мови країни, в якій перебуваєте, поруч зі своїм підписом напишіть: «Мову не знаю» або «Мову не розумію».
Якщо наслідки ДТП незначні, Вам можуть запропонувати оформити ДТП без участі поліції, шляхом заповнення спільної заяви учасників ДТП (Європротоколу).
У цьому випадку будьте уважні при заповнюванні Заяви (акта) про ДТП. Бланки декларації про ДТП ідентичні на всій території Євросоюзу, в т.ч. Українi, але в кожній країні друкуються її державною мовою.
У разі нерозуміння державної мови країни, де сталася ДТП, заповнити його можна українською мовою.
Додатком до цього повідомлення повинен бути докладний опис аварії і перелік пошкоджень автомобіля внаслідок цiєї ДТП.
- Зробити кілька фотографій місця ДТП, пошкоджень транспортних засобів-учасників події. Обов’язково запишіть координати другого учасника ДТП і номер його «Зеленої карти».
- Протягом 15 днів сповістити про скоєння ДТП за телефоном 0-800-21-76-75 або Viber, WhatsApp +38 (050) 083-777-5
Коли поверненетесь до України, треба надати страховій / МТСБУ письмову заяву про скоєння ДТП із зазначенням даних про обставини події.
Щоб подати заяву про страховий випадок, із собі необхідно мати такі документи:
- поліс «Зеленої карти»;
- копію протоколу про настання ДТП, складеного поліцією, або Європротоколу (Повідомлення про ДТП), складеного учасниками події;
- реєстраційні документи забезпеченого транспортного засобу;
- водійське посвідчення / тимчасовий талон;
- ідентифікаційні документи Страхувальника;
- дані про інших учасників ДТП;
- інші документи, які можуть бути пов’язані зі страхуванням і експлуатацією ТЗ
Звертаємо Вашу увагу на те, що в разі визнання Страхувальника винним в ДТП, КОПІЯ поліса «Зелена карта» надається іншому учаснику ДТП (потерпілому). Ніколи не віддавайте оригінал “Зеленої карти”. Якщо ж копії у вас немає, занесіть в протокол номер вашої «Зеленої карти» або попросіть про це поліцейського. Якщо можна зробіть фотокопію поліса «Зеленої карти» або порадьте зробити це потерпілому.
Слід взяти до уваги Поліція країни, де сталося ДТП, має право:
- Вилучити у Вас одну копію «Зеленої карти»;
- Скласти протокол про скоєння ДТП;
- Оштрафувати Вас як особу, відповідальну за скоєння ДТП.
Якщо Ви є потерпілою стороною при ДТП, рекомендуємо Вам звернутися в страхову компанію винуватця ДТП або уповноважену ним організацію і надати свій транспортний засіб для огляду.
Пам’ятайте наступне:
- Власники транспортних засобів країн Європи обов’язково страхують свою громадянську відповідальність і мають страхові поліси;
- якщо Ви не є винуватцем ДТП, не погоджуйтеся на штрафні санкції, оскільки сплата штрафу є ознакою визнання провини з Вашого боку;
- при підписанні протоколу або Акта про ДТП ОБОВ’ЯЗКОВО вкажіть про відсутність своєї вини в ДТП (дозволяється українською мовою).